B40: KELAS MENJAHIT UNTUK PENGHUNI DI BANGI COMMUNITY HOME

Focus Area

Community Development

Short Description

Bangi Community Home melibatkan penghuni yang berumur 18 tahun yang tidak mempunyai tempat tinggal dan sebatang kara. Dua orang penghuni yang telah mengikuti kelas menjahit akan menurunkan ilmunya kepada penghuni-penghuni yang lain supaya kemahiran hidup seperti menjahit boleh dipraktikkan.

Total 81 Votes

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Voting end : 30.06.2018

The Project

Project Owner

Che Rozi Azrul Bin Che Aziz

Location

Selangor

Problem

Untuk mencapai matlamat kelas ini memerlukan:

Juki DDL8100E Jahit lurus, Juki MO6804E jahit tepi halus, steam iron Singer, steam press Singer, Pembaris L, pembaris curve, pembaris lurus 18”, pita ukur, gunting kain, gunting kecil, gunting kertas, jarum jahit tangan pelbagai saiz, jarum mesin jahit pelbagai saiz, jarum peniti, penetas benang, roda dan kertas surih, kapur, benang, set Bobbin, tapak mesin, tapak zip biasa, tapak zip sorok, pemutar skru, span bahu, getah pinggang, pengeras pinggang dan pelbagai jenis zip.

Solution

Kami memerlukan Bantuan kewangan dan barang keperluan seperti: 

Juki DDL8100E Jahit lurus, Juki MO6804E jahit tepi halus, steam iron Singer, steam press Singer, Pembaris L, pembaris curve, pembaris lurus 18”, pita ukur, gunting kain, gunting kecil, gunting kertas, jarum jahit tangan pelbagai saiz, jarum mesin jahit pelbagai saiz, jarum peniti, penetas benang, roda dan kertas surih, kapur, benang, set Bobbin, tapak mesin, tapak zip biasa, tapak zip sorok, pemutar skru, span bahu, getah pinggang, pengeras pinggang dan pelbagai jenis zip.

Target Beneficiary

Sepuluh penghuni Bangi Community Home akan mendapat kemahiran menjahit untuk mereka meneruskan kehidupan. Selain daripada itu, mereka akan mengambil tempahan jahitan baju untuk menyara kehidupan seharian.

Impact Parameters

Jika kelas ini berjaya, sepuluh warga penghuni ini akan menjadi pakar tukang jahit yang terkenal dan mempunyai kedai jahit sendiri.

Project Endorsement

Supporter

Bangi Community Home disokong oleh Jabatan Kebajikan Masyarakat, Majlis Belia Malaysia dan ramai individu perseorangan

Project Needs

Type of help needed

Funding

Project Cost

RM 9231.40

Describe Needs

Cost for project as below:

DescriptionPrice/Unit (RM)QuantityAmount (RM)
 PEMBARIS L2.301227.60
PEMBARIS CURVE1.801221.60
PEMBARIS LURUS 18″1.801221.60
PITA UKUR1.001212.00
 GUNTING KAIN 9″28.004 112.00
GUNTING KECIL2.001224.00
GUNTING KERTAS4.00416.00
JARUM JAHIT TANGAN 9,10,111.501218.00
JARUM MESIN JAHIT DB9 , DB117.001284.00
JARUM MESIN JAHIT DP9, DP17.001284.00
JARUM PENITI 16.00116.00
PENETAS BENANG 80.00180.00
RODA SURIH1.801221.60
KERTAS SURIH2.501230.00
KAPUR10.00110.00
BENANG 250M0.5010050.00
BOBBIN0.7510075.00
BOBBIN CASE8.00432.00
TAPAK MESIN12.00448.00
TAPAK ZIP BIASA7.00428.00
TAPAK ZIP SOROK12.50450.00
PEMUTAR SKRU8.50434.00
SPAN BAHU 1/2″ 6.001272.00
GETAH PINGGANG 1″10.0012120.00
PENGERAS PINGGANG 7.0012

84.00

ZIP SOROK 8″0.505025.00
ZIP SOROK 10″ 0.505025.00
ZIP SOROK 12″0.605030.00
ZIP SOROK 14″ 0.605030.00
ZIP SOROK 16″0.655032.50
ZIP SOROK 18″0.705035.00
ZIP SOROK 20″ 0.805040.00
ZIP SOROK 22″ 0.855042.50
ZIP SOROK 24″ 0.955047.50
JUKI DDL8100E JAHIT LURUS2200.0012200.00
JUKI MO6804E JAHIT TEPI HALUS3800.0013800.00
STEAM IRON SINGER 550.001550.00
STEAM PRESS SINGER 1090.0011090.00
BANQUET TABLE80.002160.00
Total cost9231.40

Milestone

Bermula pada 1 OGOS 2018

Voting start date: 21/06/2018

Write a comment

X